• ADMINISTRACJA | HOSTING | SERWERY

Zdalnie, Nowocześnie, Kompleksowo

Optymalizacja Usług

zdalna administracja

Kompleksowe rozwiązania w zakresie

Optymalizacji Kosztów i Infrastruktury

optymalizacja

Jako niezawodny dostawca usług hostingowych, rozwiązań w chmurze i usług administracji 360 proponujemy usługę optymalizacji zarówno kosztów jak i procesów i infrastruktury. Możemy zająć się kompleksowo analizą aktualnego środowiska, zaproponować odpowiednie zmiany i wdrożyć procedury. 

Często klienci decydujący się na tego rodzaju wsparcia posiadają już jakieś zaplecze czy to serwerowe czy infrastrukturalne, ale nie są do końca przekonani czy ponoszone koszty są adekwatne do potrzeb i czy to co zasugerował ktoś kiedyś ma jeszcze uzasadnienie biznesowe. Aby to sprawdzić możemy objąć monitorowanie procesów, usług, przeanalizować potrzeby i zakres niezbędnych prac, tak aby infrastruktura na siebie zarabiała i nie przepalała budżetu bez sensu.

Analizujemy zarówno środowiska lokalne, w skład których wchodzą serwery fizyczne, wirtualne i sieci, ale także środowiska chmurowe AWS i usługi około infrastruktury. Czasami klienci wybierają rozwiązanie, które ktoś im zaproponował lub pozostają przy tym co zostało wdrożone wiele lat temu myśląc, że tak musi być. Często udaje się znaleźć przy stosunkowo niewielkim nakładzie sporo oszczędności, które w pewnym okresie czasu przyniosą potencjalne korzyści i będą wpływać na optymalny balans pomiędzy kosztem, a wydajnością i funkcjonalnością. Nie zawsze musi być drożej, nie zawsze musi być taniej. Czasami przy niezmienionej infrastrukturze udaje się osiągnąć po prostu większą wydajność i zamiast myśleć o kolejnej inwestycji w instancje, serwery i urządzenia wystarczy zoptymalizować już istniejące środowiska. Niestety często jest tak, że działy IT w firmach nie mają odpowiedniej wiedzy, zasobów czy po prostu ochoty na usprawnienia. Z pomocą przychodzi firma zewnętrzna dla, której zadowolenie klienta i jego optymalizacja jest najważniejsza.


W ramach usługi optymalizacji wykonujemy analizy pod kątem:

  1. Optymalnego wykorzystania zasobów na serwerach takich jak RAM, CPU, Miejsce, Sieć.
  2. Optymalnego rozłożenia obciążenia pomiędzy usługi, instancje.
  3. Ładowania stron WWW, wąskich gardeł, możliwości skrócenia czasu ładowania.
  4. Analizy ruchu sieciowego.
  5. Optymalizacji kosztowej, w szczególności marnowania i przeskalowania zasobów chmurowych.
  6. Racjonalizacji wydatkowania wobec aktualnych i przyszłych potrzeb.
  7. Testów infrastruktury, obciążenia, szacowania możliwości.


Nasze doświadczenie pokazuje, że z reguły udaje się znaleźć przynajmniej kilkuprocentowe oszczędności czy to kosztowe czy wydajnościowe względem każdego środowiska. Z pewnością nie zaszkodzi to już istniejącym procesom, a dzięki sprawnej analizie istnieje szansa na znalezienie dodatkowych środków lub mocy.

Nie wiesz co będzie dla ciebie najlepsze?