• ADMINISTRACJA | HOSTING | SERWERY

Zdalnie, Nowocześnie, Kompleksowo

Administracja Serwerami

zdalna administracja

Pakiety Administracyjne

STARTER

Reakcje: Pn-pt 8-16

od 200 zł
 • Monitoring 24/7
 • Administracja: 2h
 • Kopie bezpieczeństwa
 • Standardowy czas reakcji
 • Miejsce na pliki: 100 GB

STANDARD

Reakcje: Pn-pt 7-19

od 400 zł
 • Monitoring 24/7
 • Administacja: 5h
 • Kopie bezpieczeństwa
 • Standardowy czas reakcji
 • Miejsce na pliki: 200 GB

PREMIUM

Reakcje: 24/7

od 800 zł
 • Monitoring 24/7
 • Administracja bez limitu
 • Kopie bezpieczeństwa
 • Podwyższony czas reakcji
 • Miejsce na pliki: 500 GB

Cena uzależniona jest od wielkości infrastruktury i dokładnego zakresu obowiązków powierzonych w ramach umowy.

Co obejmuje

Opieka Administracyjna

Nasza usługa opieki administracyjnej polega na przejęciu lub wspomaganiu procesu zarządzania serwerem lub serwerami w zależności od potrzeb klienta. Zakres usługi zależny jest od zapotrzebowania konkretnego klienta. Po wstępnej rozmowie i otrzymaniu niezbędnych informacji jesteśmy w stanie oszacować zakres pracy potrzebny do codziennego wykonywania powierzonych obowiązków.

Opiekę realizujemy zdalnie przy pomocy nowoczesnych technologii informatycznych. Lokalizacja fizyczna serwerów lub usług nie ma znaczenia przy zdalnej administracji gdyż nie ma potrzeby osobistego jeżdżenia i ustawiania danego urządzenia. Jesteśmy dostępni w zależności od wybranego pakietu nawet 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dzięki jednolitej, stałej opłacie administracyjnej z góry wiesz ile będzie to kosztować. Nie płacisz nadgodzin, nie płacisz za prace w nocy. W ramach uzgodnionego harmonogramu i zakresu usług wykonujemy zadania zgodnie z twoim planem.

Dzięki naszemu kilkunastoletniemu doświadczeniu możemy zaoferować wsparcie w administrowaniu lub przejąć całkowicie odpowiedzialność za powierzone serwery. Jesteśmy elastyczni i potrafimy dostosować się do wymagań i potrzeb klientów. Planujemy działania zgodnie z procedurami, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Na co dzień opiekujemy się infrastrukturą zarówno małych firm, osób prywatnych jak i ogromnymi, korporacyjnymi systemami pod nadzorem między innymi KNF, działów cyberbezpieczeństwa jak i systemami dla państwowych instytucji. Wiemy jak przechowywać dane w sposób bezpieczny i jak tymi danymi zarządzać zgodnie ze standardami bezpieczeństwa.

Wspierane technologie

Nasz stack Administracyjny

Nasza wiedza jest bardzo rozległa, administrujemy różnymi środowiskami o złożonej architekturze. Nie sposób wymienić wszystkich technologii, którymi się zajmujemy i obejmujemy w ramach opieki administracyjnej, doradczej. Z najważniejszych technologii, w których poruszamy się każdego dnia to między innymi.

Czym możemy się zająć

Usługi Administracyjne

administracja serwerami

Zarządzanie serwerami, usługami i technologiami informacyjnymi to proces bardzo złożony, wymagający czasu i wiedzy. Nasi doświadczeni administratorzy wspierają każdego dnia klientów administrując serwerami fizycznymi, wirtualnymi oraz środowiskami chmurowymi. W ramach opieki administracyjnej dla serwerów wykonujemy między innymi:

Aktualizujemy nie tylko systemowe pakiety, ale jeśli projekt i pomoc tego wymaga, możemy aktualizować także wybrane aplikacje, kompilować nowe wersje pakietów jeśli środowisko tego wymaga.

Kiedy zaczyna brakować miejsca na dyskach, a środowisko na przykład wirtualne na to pozwala, pomagamy w bezpiecznym i płynnym rozszerzaniu miejsca, dokładaniu parametrów i zmianach konfiguracyjnych.

Możemy tak zaprojektować środowisko by każde logowanie na serwerze przez powłokę było logowane, zapisywana historia exportowana w czasie rzeczywistym do serwera zdalnego. Ograniczamy logowanie do powłoki tylko dla wskazanych zasobów.

Administrujemy politykami firewalla, na przykład iptables lub dedykujemy oddzielne urządzenie na „front”, aby przejmowało na siebie ruch, polityki bezpieczeństwa i dostępy źródłowe.

W ramach opieki administracyjnej, niezależnie od wybranego pakietu obejmujemy monitorowanie parametrów serwera i wskazanych usług na serwerze. Dostęp do monitoringu w zależności od potrzeb może zostać także udzielony klientowi. Sugerujemy dobre rozwiązania, alarmujemy o zdarzeniach, incydentach i podejmujemy proaktywne działania, jeśli widzimy, że może wystąpić problem.

W ramach wsparcia administracyjnego zapewnimy wsparcie w zakresie konsultacji z administratorem. Będziemy doradzać, pomagać i wspierać w podejmowaniu racjonalnych i uzasadnionych biznesowo decyzjach, dzięki czemu oszczędzą Państwo czas i pieniądze potrzebne na testy i samodzielne uczenie się technologii.

W ramach wsparcia możemy dodatkowo skonfigurować środowisko testowe, odwzorowujące środowisko produkcyjne, tak aby programista mógł testować na środowisku odseparowanym od produkcyjnego i wyłapać błędy.

Zbierając dane w systemach monitorujących możemy tak zaprogramować nasze środowisko, aby zbierało w dłuższym okresie czasu historyczne dane, trendy dla klienta. Dzięki temu będzie możliwe planowanie długoterminowe działań i zapotrzebowania.

W dzisiejszych czasach bardzo ważną rolę odgrywa reputacja adresu IP. Dzięki reputacji wysyłka powiadomień z systemu jest niezakłócona i wpada zwykle do skrzynki odbiorczej. Monitorujemy wszystkie adresy IP i reagujemy kiedy reputacja adresów spada sugerując możliwe przyczyny i odpowiednie środki zaradcze.

Możemy uruchomić dla Państwa serwer logów, który będzie zbierał w centralnym miejscu wszystkie logi, przetwarzał je i agregował tak, aby dostęp do logów z wielu maszyn był prosty i przejrzysty.

Pomożemy w uruchomieniu własnego wirtualizatora, skonfigurowaniu go u dowolnego dostawcy i prawidłowym działaniu serwerów wirtualnych uruchomionych na danym środowisku.

Zadbamy o to, aby serwer WWW hostujący strony internetowe działał szybko, bez problemów i z maksymalną wydajnością. Wdrożymy odpowiednie procedury optymalizacyjne, będziemy sugerować rozwiązania optymalizacyjne.

Dzięki naszemu doświadczeniu w branży hostingowej możemy zrealizować dla Państwa zakup, utrzymanie, poprawną konfigurację domen internetowych. Zadbamy o to, aby zostały odnowione na czas, będziemy je monitorować i alarmować. Podobnie jak w przypadku adresów IP zadbamy o ich reputację i odpowiednią widoczność w wyszukiwarkach.

W ramach usługi migracji, przenoszenia, kopiowania, uruchamiania zapasowego centrum danych możemy zaproponować we współpracy z najlepszymi dostawcami w branży odpowiednie środowisko, w pełni odseparowane i bezpieczne. Niezależnie od tego czy jest to środowisko chmurowe czy fizyczne, proponujemy rozwiązania dopasowane do potrzeb, tak aby były też optymalne kosztowo.

Nie wiesz co będzie dla ciebie najlepsze?