• ADMINISTRACJA | HOSTING | SERWERY

Zdalnie, Nowocześnie, Kompleksowo

Administracja AWS

zdalna administracja

Pakiety Administracyjne

STARTER

Reakcje: Pn-pt 8-16

od 500 zł
 • Monitoring 24/7
 • Administracja: 2h
 • Kopie bezpieczeństwa
 • Standardowy czas reakcji

STANDARD

Reakcje: Pn-pt 7-19

od 800 zł
 • Monitoring 24/7
 • Administacja: 5h
 • Kopie bezpieczeństwa
 • Standardowy czas reakcji

PREMIUM

Reakcje: 24/7

od 1500 zł
 • Monitoring 24/7
 • Administracja bez limitu
 • Kopie bezpieczeństwa
 • Podwyższony czas reakcji

Cena uzależniona jest od wielkości infrastruktury i dokładnego zakresu obowiązków powierzonych w ramach umowy.

Co obejmuje

Administracja AWS

administracja aws

Coraz więcej firm i nie tylko przechodzi lub rozważa przejście do chmury. Jest to trend i jeden z wyznaczników dzisiejszej technologii. Często jednak panuje błędne przekonanie, zwłaszcza na początku tej drogi, że chmura musi być droga. Nie, chmura nie musi być droga, powiedzmy sobie szczerze. Chmura może być droga, a jej nieumiejętne wdrożenie może zaboleć nawet duże budżety. Niestety często spotykanym kosztownym błędem wejście w świat chmury jest przeszacowania zasobów, traktowanie wirtualnych instancji chmurowych jak typowe serwery VPS, lub nawet dedykowane, które powinny odpowiadać tej samej mocy jaką mamy teraz. To błędne myślenie, które niestety odbija się na rachunku. Ideą chmury jest płacenie za to czego aktualnie i naprawdę potrzebujemy, a nie za puste i nudzące się intancje, usługi.

Bardzo częstym błędem, który popełniają firmy przy wchodzeniu do chmury jest błędne przekonanie co wielkości, skali, mocy obliczeniowej. Błędy w założeniach, nieoptymalne zapytania do bazy danych to tylko początek. Nieracjonalne mielenie po bazie danych, wyciąganie milionów rekordów tylko po to, żeby otrzymać jeden rekord powoduje, że zużycie IO jest ogromne. W chmurze płacimy za każdy zasób, usługę, za operacje na dysku, na sieci, jednym słowem płacimy za zużycie. Te wszystkie operacje kosztują i choć często nie zdajemy sobie sprawy mając wszystko na serwerach dedykowanych, że taki proces jest nieoptymalny, dokładamy zasoby i tak w kółko. W chmurze takie podejście nie ma sensu ekonomicznego. Płacenie olbrzymich pieniędzy tylko po to, żeby przemielić dane, które można wyciągnąć w bardziej optymalny sposób musi powodować ogromne rachunki. Przede wszystkim podchodząc do chmury w taki sposób „bo architekt czy programista powiedział, że tak musi być” często wpędza firmy w ogromne rachunki i zniechęca do przechodzenia do chmury. Tak nie musi być.

Właśnie dlatego, warto przed wejściem do chmury zadbać o to, aby znać swój system. Warto wiedzieć co się z czym łączy, jakie zakresy danych są przetwarzane, jaki jest ich przepływ, aby wejście do chmury nie zaczęło się od drogiego rachunku i pisania na kolanie, na szybko schematów własnego systemu. Kiedy już wiemy jak działa nasz system, mamy jego dokumentację i zadbaliśmy o jego procesy, możemy myśleć o chmurze. Mimo, że poznamy swój system, zostaje jeszcze odpowiedni dobór usług, narzędzi i rozwiązań chmurowych. Sam AWS ma ponad 200 usług chmurowych. Poznanie ich samodzielnie może zająć dużo czasu, może też sporo kosztować, dlatego warto zwrócić się do specjalistów w branży. W ramach naszej opieki administracyjnej AWS, proponujemy rozwiązania oparte o doświadczenie i znane, dobre, sprawdzone rozwiązania.

Czym zajmujemy się w AWS

Nasz stack Administracyjny

Nasza wiedza o chmurze jest bardzo rozległa, administrujemy różnymi środowiskami o złożonej architekturze. Nie sposób wymienić wszystkich technologii, gdyż sam AWS posiada ponad 200 usług, którymi się zajmujemy i obejmujemy w ramach opieki administracyjnej, doradczej. Z najważniejszych technologii, w których poruszamy się każdego dnia to między innymi.

Jeśli dopiero myślą Państwo o wejściu w świat chmury lub macie podejrzenia, że aktualne procesy, usługi i opłaty są nie do końca dobrze oszacowane, skonfigurowane to usługa Administracji AWS będzie korzystnym rozwiązaniem.

Nie wiesz co będzie dla ciebie najlepsze?